Korzeń Kudzu (60 kaps.)

Nowy produkt

33,51 zł brutto

Kudzu, to inaczej opornik łatkowaty (Pueraria lobata). Jest to bylina występująca naturalnie w Azji  Południowo-Wschodniej oraz na wyspach Oceanii i w Japonii. Właściwości Kudzu były znane już w starożytnych Chinach dwa tysiące lat temu.

Korzeń Kudzu – właściwości

Skąd jest?


Korzeń kudzu przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu – jako roślina ozdobna i stosowana na różne schorzenia. Jest uważany za jedno z 50 podstawowych ziół stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Sproszkowany korzeń kudzu przypomina smakowo mączkę ziemniaczaną, można go więc spożywać z pokarmami.

Zastosowanie kudzu


W Chinach oraz Japonii korzeń kudzu stosuje się jako naturalne lekarstwo na grypę, przeziębienie, gorączkę, nudności, migrenę i ból głowy. Dodatkowo, napary ze sproszkowanego korzenia kudzu wykorzystuje się jako środek wspomagający profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych (obniża ciśnienie tętnicze), nowotworów, redukuje skutki menopauzy i andropauzy (zwalcza uderzenia gorąca i wahania nastrojów), reguluje trawienie, w tym obniża nadkwaśność – zwłaszcza u chorych na wrzody żołądka i dwunastnicy. Pomaga nawet w przypadku osłabienia, jakie towarzyszy osobom chorującym na depresję. Jako źródło węglowodanów ma wysoką wartość odżywczą - zmniejsza apetyt na słodycze i daje poczucie sytości.

Ciekawostką jest, że korzeń kudzu wykorzystuje się także jako naturalny środek wspomagający terapię uzależnienia od alkoholu, papierosów lub narkotyków. Istnieje kilka hipotez, które próbują wyjaśnić te właściwości kudzu. Jedna z najciekawszych, i zdobywająca największe grono zwolenników, mówi o tym, iż związki zawarte w kudzu - izoflawonoidy, stymulują wydzielanie w mózgu dopaminy i serotoniny, czyli tzw. hormonów szczęścia. Korzeń kudzu działa więc dokładnie tak, jak alkohol i inne używki bez szkodliwych skutków ubocznych, zamroczenia, a w konsekwencji kaca, głodu nikotynowego lub narkotykowego. Wspomniane izoflawonoidy wywołują odczucia zbliżone do tych, które pojawiają się po spożyciu alkoholu, w związku z tym człowiek nie czuje aż tak silnej potrzeby sięgnięcia po prawdziwą używkę.

Tabletki kudzu - opinie

Przeglądając opinie o kudzu w internecie widać wyraźnie, że osoby stosujące te tabletki zauważają pozytywne skutki kuracji przeciwalkoholowej. Inni wskazują również ich korzystne działanie w przypadku leczenia innych nałogów.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Korzenia kudzu powinny unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby, które zmagają się z chorobami hormonozależnymi (m.in. hashimoto, rak piersi, endometrioza) oraz osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.
Skutki uboczne wynikające z przyjmowania korzenia kudzu występują rzadko i najczęściej ograniczają się do łagodnych objawów, takich jak nudności czy świąd.Proszek lub tabletki kudzu

Korzeń kudzu najczęściej występuje w postaci tabletek lub w postaci skrobi uzyskanej ze sproszkowanego korzenia kudzu, w związku z czym z łatwością można zastąpić nim żelatynę, panierkę, skrobię ziemniaczaną lub kukurydzianą. Proszek ten można używać jako dodatek do ciepłych napojów, sosów, panierek i koktajli. Zaleca się zażywać 1-2 tabletki dziennie przed lub podczas jedzenia.

Działanie preparatu można odczuć już po pierwszym tygodniu - kudzu poprawia nastrój, wspiera koncentrację i pamięć oraz oczyszcza i wzmacnia organizm. Jeśli chcemy oczyścić, wzmocnić organizm na wiosnę, po zimie – warto spróbować.

Produkt został dodany do porównywarki